historia

TĘCZOWA DOLINA - MIEJSCE Z HISTORIĄ

Rok 1990. Wtedy wszystko się zaczęło.

Jako grupa Przyjaciół zainteresowanych szeroko pojętym Rozwojem Osobistym i Duchowością postanowiliśmy stworzyć przestrzeń, w której moglibyśmy się spotykać, rozmawiać, celebrować Życie, uczyć od siebie nawzajem, rozwijać osobiście 🙂

Tak rozpoczyna się historia Tęczowej Doliny, chociaż jak nam się wydaje, Intencja powstania tego miejsca zainicjowana została dużo, dużo wcześniej a sam Beskid Wyspowy był nam Przeznaczony.

43…

Czterdzieści trzy Piękne Istoty zaangażowały się w zakup i pracę przy powstawaniu naszego nowego Domu.

I tak po kilku intensywnych miesiącach gospodarstwo „Dolinki” (pierwotna nazwa), zamieniło się w Tęczową Dolinę, swoisty „Dom otwarty”, Ośrodek Edukacyjno-Rozwojowy prowadzony przez założoną przez nas międzyczasie „Fundację w Służbie Życia”.

Te wszystkie lata sporo nas nauczyły, dużo też się wydarzyło.

Doświadczyliśmy wielu transformacji, pięknych i ważnych chwil, spotkań i pożegnań.

Stara piękna chata zamieniła się w nowy, rozkwitający Dom.

Miejsce które zostało stworzone z myślą o nas i dla nas, powoli zaczęło zmieniać się w Ośrodek Edukacyjno-Rozwojowy, do którego zaczęli przybywać ludzie z  całej polski,  szukający spokoju, zdrowia, informacji, chcący pogłębić swoje rozumienie świata i wyjść poza ogólnie przyjęte standardy myślenia.

Tak oto powstał jeden z pierwszych tego typu Ośrodków Rozwojowych w Polsce.

Z 43 założycieli, pozostała tylko garstka wytrwałych.

Jak się okazuje życie w tego rodzaju Społeczności jest nie lada wyzwaniem 🙂

Ludzie wciąż przychodzą i odchodzą. Jedni zostają na kilka dni, inni na kilka lat.

Nadal tworzymy Naszą historię, wszystko się zmienia, wszystko płynie…

Ze Szczególnym sentymentem wspominamy kilku byłych Mieszkańców „Tęczowej Doliny”:

Alina Witkiewicz – współzałożycielka i pierwsza Gospodyni Tęczowej Doliny, to jej zawdzięczamy nazwę naszego Ośrodka.

Tomek Guliński – kucharz, artysta, poeta, masażysta, buddysta – który swoim talentem i twórczym podejściem do życia przez dłuższy czas opromienił naszą przestrzeń.

Tadzio Bylica – współzałożyciel i dobry Duch Tęczowej Doliny, charyzmatyczny, otwarty na ludzi, zawsze służący pomocą, wspaniały Kucharz, Terapeuta i Człowiek.

Lucjan Sojka – wieloletni Gospodarz „Tęczowej”, opiekun naszych roślin i zwierząt, z otwartymi ramionami witający przybywających Gości. Wspominamy go stojącego przy kuchennym piecu, czy też przynoszącego naręcza świeżych ziół na herbatki. Dziękujemy 🙂

Warsztaty które nadal organizujemy sprowadziły do Tęczowej wielu niezwykłych gości.

Odbywały się u nas m.in: twórcze warsztaty z Atmanem (Marek Styczyński), warsztaty indiańskie z Danutą Kroskowską, warsztaty psychoterapeutyczne z Benkiem Peczką, warsztaty kreatywności z Agą Ziobrowską, kursy terapii Polarity z Dorotą Wojciechowską, warsztaty aromaterapii z Krystyną Jurkiewicz, prowadzone przez Tadzia Bylicę warsztaty na temat rolnictwa i ogrodnictwa ekologicznego, zbioru i przetwórstwa warzyw i owoców z upraw ekologicznych, liczne warsztaty oczyszczające i głodówki lecznicze, obozy wędrowne w nieznane, warsztaty Jogi, Vedic Art, czy też niezapomniane spotkania z Ciszą (Vipassana) i wiele, wiele innych.

***

Wspólnie uczymy się żyć w harmonii ze sobą, ludźmi i przyrodą, uczymy się także uważności w życiu i współpracy.

Jesteśmy w ciągłej Podróży, nadal rozwijamy się i przemierzamy nowe Ścieżki.

Transformacja trwa. Nie cel, a Droga jest najważniejsza…